uudista saaremaad

AVASTA

PUHKUS, kui avastusretk

Siin on meie 6 soovitust, mida lähiümbruses vaadata ja külastada. Nimekirja koostamisel oleme mõelnud nii lastega peredele, loodusehuvilistele kui kultuurisõpradele. Loodame, et leiate siit valikust põnevaid vihjeid.

angla TUULIKUd

Anglas ootab Sind ainsana Saaremaal oma ilme säilitanud tuulikumägi. Kokku on tuulikumäel viis veskit, nendest neli on tüüpilised Saaremaa pukktuulikud ja üks hollanditüüpi veski.

Lisaks saab tutvuda ajalooliste põllutöömasinatega ning suvisel hooajal mitmete taluloomade ja -lindudega. Tuulikumäel asub kohalikku rahvakultuuri tutvustav muuseum, kohvik ja suveniiripood.

koIgi raba

Saaremaa suurim raba ootab Sind matkama 4,8 kilomeetrisel matkarajal. Puiduhakkega jalgrada ja laudrada kulgeb läbi soo ümber Pikkjärve. Järve ääres on mõnus vaateplatvorm millel saad jalga puhata ja pidada väikese pikniku. 

Raja äärde jäävalt 9 meetri kõrguselt vaatetornist avaneb kaunis vaade imeilusale rabale. Sügiseti valmivad raja kõrval soomätastel jõhvikad.

sassimaja

Sassimaja asub Leisi alevikus ja on lähim söögikoht Mönusale paigale. 

Söögikoht asub pika ajalooga majas, mille fassaad kaob rohelise taimevaiba alla suve jooksul ja on omaette vaatamisväärsus Põhja-Saaremaal. Sassimajas pakutav menüü on valmistatud kohapeal ning üritatakse kasutada võimalikult palju kohalikku toorainet.

triigi filharmoonia & KOhviK AGAR AGAR

Triigi Filharmoonia on Saaremaa kultuurimaastiku pärl, mis toob suvise hooaja jooksul Saaremaale põnevaid muusikuid ja väga tundlikult komponeeritud kultuurikava. Vaata lähemalt selle hooaja kava allpool.

Triigi Filharmoonia külje all toimetab Kohvik Agar Agar, mille menüüst leiab värskeid kooke, paninisin ja jäätist.

tuhkana RAND
ja telkimisala

Lähipiirkonnas asuv Tuhkana rand on üks parimaid ja ilusamaid liivarandu Põhja-Saaremaal. 

Mönusast Paigast on Tuhkanale 23km. Kohale jõudes viib Sind läbi männimetsa kulgev laudtee autoparklast 500 meetri laiuse liivarannani. Erinevalt Saaremaa lõunapoolsetest randadest läheb siin vesi kiiresti sügavaks. Veidi tugevama põhjatuule korral saab seetõttu Tuhkana rannas nautida tõelist lainete möllu. Spordisõpru ootab rannas võrkpalliplats. Ümbritsevad metsad pakuvad aga avastamisrõõmu seene- ja marjasõpradele. 

saaremaa loomaaed

Mönusast Paigast vaid 20km kaugusel Maasil, asub Saaremaa esimene loomaaed, mis on värskelt 2023 suve alguses avatud. 

Loomaaia idee on kasvanud välja elamustalu ja elamuskohviku ideest ja nüüdseks formuleerunud korralikuks pea 1000 elanikuga loomaaiaks. Loomaaiast leiab nii kodusemaid kui ka eksootilisemaid loomi ja linde. Loomapark on pidevas arengus ja linde ja loomi on pidevalt lisandumas. Risto Ränk ja tema tiim on võtnud endale eesmärgiks igal hooajal külastajaid kellegi uuega üllatada.